ניווט מהיר - בחר/י פורום:   שיח מילואימניקים | זכויות חיילים ות"ש | הטיפול הרפואי בצה"ל | נושאים כללים

פורום שיח מילואימניקים - צפיה בהודעה

נשלחה על ידי:  רגב
נושא: "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו"
בתאריך: 17/6/2007  18:33

תוכן ההודעה:

אל תיהיה בטוח שהמפקדת צודקת כ"כ .
ההתנהגות שלהם באותו מקרה הייתה מזלזלת ומניפולטיבית העושה שימוש ציני בפקודות הצבא היבשות .נשמע לפי טון הדיבור שלך שבמקרה הזה אתה די מצדיק את הקצינה מבלי לרדת לשורש הנושא לא תמיד גם מה שחוקי הוא בהכרח צודק!
בכל אופן.....
1)לא טענתי "שאמרו לי " או " לא ידעתי" "לא שמעתי"
ואני משחק אותה ראש קטן. אלא על גבי הצו היה רשום שחור ע"ג לבן(את לשון הכתוב המדוייק אינני זוכר מכיוון שהצו ניתן לפני 3 שנים)שאני חייל מועדף לשחרור במידה ויהי מספיק חיילים באותו מחזור. וזה מה שאכן קרה באותו זמן כל החיילים המעודפים שוחררו באותו מחזור וזה גם מה שהקצינים אמרו לי באותו יום של המשפט שלו הייתי מתייצב לצו הראשון הייתי משוחרר!
לכן גם טענתי שאופן הכנת הצו בהתראה קצרה כ"כ (של שבועיים) הינו בעייתי מכיוון שלשון הפקודה (שמתירה כידוע התראה קצרה )מדברת על השלמת ימי המילואים לולא בוצעה העריקות. ובל נשכח שלולא בוצעה העריקות כלל לא הייתי מבצע את מספר ימי המילואים אז ומכאן הבעיתיות של הצו.
2)מתחילת השירות עוד ביום של הבקו"ם נאמר לי ע"י קצין מיון שלא אעשה מילואים ובעקבותו ולאחריו באו קצינים נוספים שהבטיחו(אגב לא רק לי אלא לשאר מאבטחי המתקנים שירות מילואים שלא עולה על 3 ימים בשנה)שלא אעשה מילואים מעבר ל-3 ימים .הצבא לא יכול סתם להתנער מהבטחות אלו אלא יש להן השלכות שגורמות ויגרמו לחיילים כאלו להתייחס בספק רב לצווי המילואים שנשלחים אליהם לאחר שירותם הצבאי.זוהי אינה סתם שמועה !
3)פרופיל 45 הוא הפרופיל הבעייתי ביותר בצה"ל ורוב החיילים שמקבלים אותו אינם מבצעים מילואים.(אני יודע שבראשך מתרוצץ עכשיו שאת הפרופיל סידרתי לעצמי בצורה כלשהיא במהלך שירותי הצבאי. אז תרשה לי להגיד לך שהצבא עוד לפני הגיוס הוא הוא זה שקבע את הפרופיל מבלי שפניתי או רציתי את הפרופיל בעקבות מקרים שקרו בעבר ואיני רוצה להיכנס אליהם כרגע.. הצבא הוא שקבע את היותי מאבטח מתקנים על -אף התנגדותי. והצבא הוא זה שקבע שלא אעשה מילואים במסלול הזה. אז עכשיו הצבא הוא זה שישא בתוצאות...
4)הצבא יכנס בי?
אני לא החיזבאללה אתה יודע...אני עדיין חייל מילואים מן המניין ולמרות כל התסכול והטינה כלפי הצבא אני מעונייין לסיים את הפרשה על הצד הטוב ביותר.

13:06 | 17/6/2007  עריקות ממילואים - רגב     
14:20 | 17/6/2007    1. טיעון לא מוצדק כלל וכלל. - מישהו    
18:12 | 17/6/2007       ומהיכן כבודו יודע זאת? - רגב    
22:44 | 17/6/2007          עניתי לך כבר על הכל - מישהו    
10:15 | 18/6/2007             זו בדיוק הבעייה שהצבא חושב ומדבר כמו בתגובות שלך. - רגב    
10:55 | 18/6/2007                יש לך חתיכת חוצפה - מישהו    
13:42 | 18/6/2007                   גם אתה היית הופך לבן-אדם כזה לו היית ביחידה שלי - רגב    
14:20 | 18/6/2007                      אז תתכונן לזה שכל יום יכולים לעצור אותך - מישהו    
14:29 | 18/6/2007                         אז בינתיים תמשיך אתה לטחון במקומי עד שאעצר - רגב    
14:53 | 18/6/2007                            אין כזה דבר - מישהו    
18:33 | 17/6/2007       "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו" - רגב    
22:56 | 27/7/2007    תכין את עצמך לשהייה בכלא - קצין קישור