ניווט מהיר - בחר/י פורום:   הטיפול הרפואי בצה"ל | זכויות חיילים ות"ש | נושאים כללים | שיח מילואימניקים

פורום הטיפול הרפואי בצה"ל - צפיה בהודעה

נשלחה על ידי:  קורין ויטלה
נושא: שחרור על רפואי וזכויות משתחררים
בתאריך: 30/6/2013  15:19

תוכן ההודעה:

לפני 3 שנים התגייסתי לצה´´ל עם פרופיל רפואי תקין ככל הנראה, במהלך השירות הצבאי שלי התפרצה אצלי מחלה אוטואימונית הנקראת אנגיאואדמה סיסטמית. ברגע שזה קרה רופא הבסיס ישר הכריז שזאת מחלה שמחייבת שחרור צבאי בפרופיל 21 רפואי. הצבא שיחרר אותי אוטומאטית לאחר 6 חודשי שירות, ולמרות ששאלתי אלפי פעמים אם יגיעו לי כל הזכויות כמו לכל חייל רגיל ונאמר לי שכן, עכשיו מסתבר שלא. אומנם קיבלתי פיקדון, וקיבלתי מענק (בהתאם לחודשי השירות כן? בערך 1000 ש´´ח), אך מימון לימודים (שנה ראשונה בפרפיריה) מסתבר שאני לא זכאית לו, למרות התעודה הענקית בכחול לבן עם דגל ישראל המודה על תרומתי ועל שחרורי בכבוד. וכל זה למה? כי לא רצו להעניק לי חוגר שחרור כמו לכולם. עכשיו גיליתי את העניין בסוף השנה הראשונה ללימודים ואני נאלצת לעזוב אותם כי לא לי ולא למשפחתי יש איך לשלם אותם. והצבא רק צריך לחתום על נייר מסכן ולשנות את הסטטוס שלי בכדי שאוכל לקבל את הכסף שמגיע לי מהקרן לחיילים משוחררים, אחרת אצטרך עכשיו לעבוד שנתיים כדי להגיע לסכום שאני צריכה ללימודים שלי ולהפסיד את כל הקורסים שכבר עשיתי..ומי יודע אם אתקבל לאותה אוניברסיטה. אשמח לעזרה והכוונה...תודה רבה.

15:19 | 30/6/2013  שחרור על רפואי וזכויות משתחררים - קורין ויטלה     
20:59 | 1/7/2013    לא יכול לעזור לגבי התעודה - N