ניווט מהיר - בחר/י פורום:   הטיפול הרפואי בצה"ל | זכויות חיילים ות"ש | נושאים כללים | שיח מילואימניקים

פורום הטיפול הרפואי בצה"ל - צפיה בהודעה

נשלחה על ידי:  גיל
נושא: הגשת עזרה ראשונה
בתאריך: 10/7/2011  10:55

תוכן ההודעה:

התגייסתי ב21.9.11 ועכשיו אני בטירונות ביום רביעי ה 5.10 כאשר הסתדרנו ב ח אחד החיילים זז והמפקדת פקדה עליו לרוץ תוך כדיי שהיא מקריאה לו זמנים החייל רץ פעם אחת אך לא הספיק לעמוד בזמן ולכן היא פקדה עליו שוב לרוץ אבל אז הוא טען שהוא אסמטי והוא לא יכול (לא היה לו פתור ריצה או משהו כזה) החייל התעקש על שלו בכך שהוא אסמטי אך את המפקדת זה לא עניין והוא רץ שוב אך לאחר מכן קיבל התקף אסמטה אשר גרם לו לעירפול לקשיי נשימה ולהאטת דופק הלב ביקשתי שיזמינו חובש למקום וטענו בפניי שאין חובש כי הוא במטווחים הגשתי לו עזרה ראשונה על פי ידעתי כמתנדב מדא תוך כדיי שאני מבקש שוב ושוב שיקראו לחובש בדחיפות אך ללא שום מענה בזמן שהנני מטפל בו התקשרתי לחמל על מנת לזמן חובש ואפילו הלכתי לקצין תורן שהיה במקום אך בחמל נאמר לי שהמפקדות אמרו שזה סתם משחק ושהחייל עושה את עצמו ולכן לא החובש לא מגיע למקום אציין כי החייל לאחר מכן התעלף וחזר להכרה ושנאמר זאת למפקדות הן אמרו שהחובש יבוא שיגמרו המטווחים אציין בזאת גם כי בעת המקרה אף מפקדת אשר נכחה באירוע לא הגישה עזרה ראשונה אפילו לא ברמה הכי בסיסית האירוע קרה בשעה 7 בערב והחובש הגיע ב10 וחצי אוסיף בזאת כי נאמר לנו גם כי אין אפשרות שרכב יגיע אליו לקחת אותו למרפאה וכמו כן אסרו עלינו להזמין 101 רציתי לשאול מה אני יכול לעשות בנדון על מנת למנוע מקרה חמור יותר בעתיד מבחיניתי זה מחדל שאין כמוהו היום זה התקף אסטמה ומחר זה התקף לב..

10:55 | 10/7/2011  הגשת עזרה ראשונה  - גיל     
00:18 | 15/2/2012    מיקרה שכיח בצה"ל פרט לקבילה אין לך מה לעשות - אור